ULGĘ W BÓLU W SZYI: 5 NAJLEPSZYCH ĆWICZEŃ

ULGĘ W BÓLU W SZYI: 5 NAJLEPSZYCH ĆWICZEŃWiększość z nas doświadczył napięcie szyi lub ból w pewnym momencie lub innego. To jest często spowodowane przez złą postawę lub zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego. Wynik-mięśnie szyi i ramion, ból i ograniczona ruchomość. Napięcie i ból w szyi może wystąpić z wielu powodów.

PRZYCZYNY NAPIĘCIA SZYI

Słaba postawa: stałe obciążenie na głowę i szyję z powodu niewłaściwej pozycji, caneuhearme ruchów i ciągłego stresu w pracy, w codziennym życiu lub podczas uprawiania sportu

Napięcie psychiczne: stres psychiczny

Słaba odporność: na przykład, z powodu przeziębienia

Wypadki i urazy, na przykład: bat lub mięsień

Moim zdaniem, jak i wielu ekspertów, główną przyczyną napięcia szyi i ból często jest brak ruchomości kręgosłupa piersiowego. Kręgosłup piersiowy jest przeznaczony do poruszania się w postaci zakrętów (zakrętów), сгибаний (uskoków) i rozstępów (выпрямлений). Jednak, w przeciwieństwie do często zdarza się w życiu codziennym. Staliśmy się pielęgniarki-марафонцев i kanapy, którego słaba postawa coraz bardziej ogranicza funkcyjny ruchomość kręgosłupa.

W przypadku ostrego napięcia szyi, kilka technik można użyć, aby uśmierzać ból. Pięć następujących ćwiczeń poprawiają ruchomość i elastyczność kręgosłupa piersiowego. Jeszcze jeden dobry sposób, aby usunąć napięcie mięśni-zrobić sobie миофасциальный masaż przy użyciu piłek tenisowych lub wałków z powięzi (pianki).

5 NAJLEPSZYCH ĆWICZEŃ DLA SKUTECZNEGO UŚMIERZENIA BÓLU W SZYI:5 NAJLEPSZYCH ĆWICZEŃ DLA SKUTECZNEGO UŚMIERZENIA BÓLU W SZYI:

  1. ROLKI POWIĘZI / PIŁKA TENISOWA: GÓRNA I ŚREDNIA TYLNA CZĘŚĆ

Pozycja:

Połóż się na plecach. Umieść поролоновый wałek pod plecy na wysokości łopatek. Unieś biodra z podłogi i wykorzystał abs i pośladki. Upewnij się, że twoje biodra, plecy i szyja tworzą linię prostą. Połóż ręce za głowę do wsparcia szyi.

Jak zrobić ćwiczenie:

Powoli idź do przodu i do tyłu, aby wymasować mięśnie pleców i zmobilizować kręgosłup.

Zmiana:

Można użyć tenisa lub piłki do golfa, aby celować w konkretne bolesne miejsca. Utrzymywać ciśnienie na szczególnie bolesne miejsca w ciągu 20-40 sekund, aż ból minie.

2. STOJĄC ĆWICZENIE AWTUVI

Pozycja:

Stań plecami do ściany. Twoje ręce i cały kręgosłup powinny dotykać ściany. Pociągnij łopatki do tyłu i w dół. Docisnąć do ściany, ramiona, łokcie i nadgarstki.

Jak zrobić ćwiczenie:

  • Przenieś ręce za pośrednictwem różnych pozycji, aby tworzyć różne litery.
  • Zacznij od zgięcia łokci i przenieść je do poziomu klatki piersiowej, tworząc W.
  • Wyciągnij ręce na boki na wysokości klatki piersiowej/ramion, tworząc T
  • Zegnij łokcie do 90 stopni i podnieść je do poziomu ramion, aby kształtować U
  • Wyprostuj łokcie i unieś ręce ukośnie nad głową, aby tworzyć w
  • Stać z podniesionymi rękami nad głową, aby tworzyć mnie

Powtórz ćwiczenie kilka razy.

3. SKORZY ĆWICZENIA AWTUVI

Pozycja:

Leżeć na brzuchu. Połóż ręce na boku z lekko ugiętymi łokciami.

Jak zrobić ćwiczenie:

Wykonuj ćwiczenie tak samo, jak i na stojąco, ale tym razem w pozycji leżącej. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

4. SIEDZĄC OBRÓT T-KRĘGOSŁUPA Z ROLKI PIANKI

Pozycja:

Usiądź na krześle. Trzymaj górną część ciała w prawo i зашнуруйте ręce za głową, wskazując łokcie. Umieść поролоновый wałek między biodrami. Dociśnij biodra razem, aby ustabilizować biodra.

Jak zrobić ćwiczenie:

Obróć głowę, łokieć, obręczy barkowej i piersiowy kręgosłupa w bok. Będąc w tej pozycji, pochylić górną część ciała w bok. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

5. OBRÓT T-KRĘGOSŁUPA5. OBRÓT T-KRĘGOSŁUPA

Pozycja:

Stań na czworakach. Umieść ręce na szerokość ramion, lekko zginanie kolana. Trzymaj kolana na szerokości bioder. Twoje ciało musi być równolegle do podłogi. Połóż jedną rękę za głowę.

Jak zrobić ćwiczenie:

Otwórz górną część tułowia w tę samą stronę, co i rękę za głową. Następnie opuść zgięty łokieć do podłoża łokcia. Powtórz ten ruch kilka razy. Następnie przejść na jego stronę. Upewnij się, aby utrzymać biodra nieruchome i Kwadrat na ziemię cały czas.

moja Rada:

Opisane wyżej ćwiczenia na mobilność, elastyczność i wzmocnienie mogą skutecznie rozciągnąć i zrelaksować tylko określone obszary ramion, pleców i szyi, jeśli wykonujesz każde ćwiczenie w całym zakresie ruchów!

Śpijcie dobrze, jedz czysto i trenuj mądrze!

LEAVE A REPLY

loading
×